Duyurular
Bugün Ne Pişirsek Diye Düşünmeyin, Çözüm Bizde
×
Çorbalar
Bol limon ve maydonozla servis etmenizi öneririm. şifa olsun..

Tavuk Suyu çorbası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
4 Kişilik • 1 Saat

Tavuk Suyu Çorbasının içindeki güçlü maddelerin, hastalıkla savaşan beyaz kan hücrelerinin üretimine büyük katkı sağladığı ortaya çıktı. Yapılan araştırmalara göre Tavuk Suyu, bir insan vücudundaki hücrelerin onarımı ve büyümesi için gerekli olan aminoasitler açısından çok yararlı bir kaynak olamakta. Kışın dondurucu soğuklarında, mevsim geçişlerinde yakamızı bir türlü bırakmayan soğuk algınlığının bir numaralı şifası Tavuk Suyu Çorbasından geçmekte ve diğer bazı hastalıklara karşı vücudu koruyor.

 Antik çağlardan bu yana bilinen Tavuk Suyu Çorbası, Mısır’da soğuk algınlığı için kullanıldı bazı kayıtlarda rastlanmakta , hatta ünlü bilim adamı İbn-i Sina’nın tedavi protokollerinde  Tavuk Suyu Çorba yer almakta. Tavuk Suyunun faydaları günümüzde de bir çok bilim insanlarınca kabul görmekte ve adeta ‘sihirli iksir’ olarak bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olacağından hastahanelerde ve istirahatli hastalara bolca tüketilmesi gerekildiği önerilmekte.

  Tavuk suyu, vücudumuzun enerjisini dengeler ve artırır. Tavuk Suyu Çorba hazırlanırken içine ilave edilen sebzelerle tavuk suyunun besin değeri artarken, faydalı protein ile de vücut direncine ayrıca güçlendirerek katkı sağlar. Bakterilerin yok olmasına, iltihaplanma ve burun tıkanıklığı, boğaz ağrısı, balgam, vs  sayesinde vücuttan atımına yardımcı olur. Soğuk algınlığına karşı Tavuk Suyu Çorba içilmesi, sinüslerin temizlenmesi büyük etkisi olacaktır. Eklem ağrılarındada şifacı olduğu bilinmekte..

Suyunun faydaları günümüzde de bir çok bilim insanlarınca kabul görmekte ve adeta ‘sihirli iksir’ olarak bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olacağından hastahanelerde ve istirahatli hastalara bolca tüketilmesi gerekildiği önerilmekte.

Gelin bugün bizde bol vitaminli bir menü yapalım ve bağışıklık sistemlerimizi güçlendirelim.

Malzemeler
 • 2 adet bütün tavuk butu
 • 1 Adet kuru soğan
 • 1 Adet ortaboy havuç
 • 1 Adet orta boy patates
 • Yarım su bardağı kesme erişte
 • 10 Tane karabiber
 • 1 Tatlı kaşığı tuz
 • 1 Tatlı kaşığı tereyağı
Bol limon ve maydonozla servis etmenizi öneririm. şifa olsun..
Tarif Aşamaları
Öncelikle tavuk butunu 5 adet suda iyice kemiklerinden ayılıncaya kadar haslayalım. Haslandıktan sonra suyundan ayırarak tavuk etini didikleyelim.
1
Havuçlarıve patatesleri küçük küpler halinde doğrayalım. Soğanıda yemeklik olarak doğrayarak tereyağında hafif pembelesinceye kadar çevirelim ve doğradığımız havuçve patatesleri ilave edelim.
2
Yaklaşık 15 dk pişirdiğimiz çorbamız artık servise hazır.
4
Hafif kavrulan sebzelerin üzerine haşladığımız tavuk suyunu tane karabiberi ve tuzu ilave edelim. Kaynama noktasına gelen çorbaya erişteleri dahil edelim.
3
  Benzer Tarifler
  Aynı Kategorideki Benzer Yemek Tarifleri
  0
  nepisirsek
  64
  Soğan Çorbası Tarifi Görüntüle
  0
  nepisirsek
  24
  Karnıbahar Çorbası Tarifi Görüntüle
  5
  nepisirsek
  26
  Közde Biber Çorbası Tarifi Görüntüle
  YENİ
  TARİFLER
  Tarif Gönder
  site analiz Gameloopmozrankbypass shellr57 shellbacklink satıwso shellkadın newsc99 shellkadına özelwebroot shellc99 shellworld newsseo analysismakale programıinstagram takipçi hilesitatto girlsçekiliÅŸ sitesigoogle newshtml code encryptionhacklink seomeme küçültmebacklink alwso shellserver scanwso shelloyun indirsite hız testisunucu taramawso shellsite speed testseo newshtml kod sifrelemeseo analysishacklink panelpubg hile alWordpress Free Themeswordpress free temabacklink saleshtml kod sifrelemesunucu taramaseo sorgulaseo sorgulamahacklink satışbacklink satışseo analizTanıtım Yazsıseo araclarıseo analizbacklinkwordpress themesseohacklinkbacklink alwordpress ücretsiz temaWho is